| Andreea_3231 a întrebat:

am o intrebare cum pot sa fac fractii in word 2003? am mai citit pe unele site-uri sa dau la insert object la microsoft equation dar nu am acel microsoft... funda

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar Word 2007 are Equation. In Word 2003 te poti folosi de subliniere, activezi butonul U subliniat, scrii numaratorul, dezactivezi butonul, dai Enter si scrii numitorul. Succes si numai bine!

| Nituallex93 a răspuns:

Daca nu ai acel Microsoft ecuation in Word 2003, atunci reinstaleaza-ti office-ul dar da-i full instalation.Asa am patit si eu.Succes!

| Nituallex93 a răspuns:

@Ioandelasal...iti spun eu ca se pot scrie fractii si in word 2003.Eu asa mi-am facut un portofoliu la matematica.Ca sa fiu mai exact da-i la: Insert->Object-> Microsoft Equation 3.0