| bellaisa a întrebat:

TPU.am o intrebare legata de ACADEMIA DE POLITIE.scrie pe site`ul lor'Candidaţii la studiile universitare de licenţă care au obţinut în perioada
studiilor liceale distincţii (premiile I, II, III, menţiune, premii speciale) la
olimpiadele şcolare internaţionale recunoscute de către M. E. C. T. S. beneficiază de
dreptul de a se înscrie, fără susţinerea concursului de admite"...
in primul rand ce inseamna premii speciale? eu am luat locul II la sectiunea eseu, la Mesajul meu antidrog, si premiul III tot la sectiunea eseu din cadrul concursului de previnere a violentei, amandoua au legatura cu politia, stampile semnaturi.intrebare este fac astea parte din premiile speciale? am luat o mentiune la olimpiada de franceza la etapa judeteana(eu sunt la un liceu tehnic si aici se opreste olimpiada, la faza judeteana)oricum nu cred ca conteaza asta.bineinteles dau fundita(daca vreti neaparat)tongue

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Premii speciale inseamna premiile care au fost acordate in afara premiilor normale(premiile 1-3 si mentiuni) de catre sponsori ori alte persoane fizice ori juridice. Oricum nu te intereseaza aceste premii speciale, deoarece te incadrezi in categoria celor care au luat premii, daca au fost la olimpiade scolare internationale recunoscute. Numai bine!

| Goofy77 a răspuns:

Deci se refera doar la olimpiadele INTERNATIONALE nu la cele pe plan local sau national in rest succes

| bellaisa explică:

Participarea in proiectele europene, conteaza?