| xXandraXx18290 a întrebat:

Am o problema.
Maine dau test la fizica din greutate, forta elastica si temperatura si nu inteleg absolut nimic! cu temperatura ma mai descurc cat de cat, dar greutatea si forta elastica nu le inteleg deloc! Tin sa mentionez ca sunt clasa a 6-a.
Va rog mult de tot ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| BiaBianca273 a răspuns:

Învăța formulele sau dacă nu le memorezi scrie ușor cu creionul pe bancă doar formulele iar după aia inlocuieste în formulă și dupăia ai să reusesti. Așa am făcut și eu și am luat 10

| BiaBianca273 a răspuns:

Învăța formulele sau dacă nu poți, scriere ușor cu creionul pe bancă ca abia să se vadă apoi înlocuiește în formulă, etc.Așa am făcut și eu și am luat 10. Sper ca ti-am fost de ajutor.Succes la test!