| BlakCosmmo12 a întrebat:

tpu! Am o problema si as vrea sa-mi dati cateva sfaturi:Am fost la o scoala si m-am mutat la ea din clasa a VII-a la o alta scoala crezand ca este mai bine, problema e ca este totul pe dos MI-E DOR DE FOSTI PROFESORI SIVREAU INAPOI LA FOSTA SCOALA SI NU STIU CUM SA-I CONVING PARINTIISA MA MUTE INAPOI NU MAI SUPORT SCOALA ASTA LA CARE SUNT ACUM

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Greu cu acomodarea, nu-i așa? Rezistă, fii bărbat. : )) Nu mai fi răzgâiat, ba vreau, ba nu vreau. Inițial, te-ai transferat, fiindcă așa ți-ai dorit. Acceptă situația, doi ani vor trece mintenaș, iar apoi vei fi la liceul dorit. Ți-e dor de profesori? De ce, erau mai indulgenți? Acum, ai dat de alții mai autoritari? În locul tău, m-aș bucura. Ține cont că școală se poate face oriunde, dacă vrei să înveți. Fă-ți prieteni noi, dar poți păstra legătura și cu foștii colegi. O să fie bine pe parcurs. Știu, orice început e greu. Succes și nu te lăsa pradă deznădejdii!