| nonameXD a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare daca pe primul semestru ai media 10 la materia muzica si pe semestrul doi nu ai nici o nota poate sa iti inchee media finala? dau funda +vot plzz spune. timisad

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Normal ca nu se poate, nici cu o singura nota nu se poate. Trebuie facuta o medie intre note, deci trebuie sa fie minim doua. O sa va puna note la sfarsitul semestrului, probabil...

10 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Teoretic, NU. Practic, trebuie sa dai la pace cu profesoara, probabil ca ai deranjat-o cu ceva sau ai lipsit de la orele ei.

| iuli a răspuns:

NU se poate. Media finala trebiuie facuta intre mediile de pe cele doua semestre. Iti trebuie minim doua note. Cred ca daca nu ai incheiata media pe un semestru(din diverse motive, printre care si lipsa unui numar minim de note) esti in situatie de corijenta.

| continutfragil a răspuns:

Nu,la orice obiect ca sa-ti incheie media finala trebuie sa ai media incheiata pe ambele semestre; ca sa ai media incheiata trebuie sa ai atatea note cate ore de acel obiect ai intr-o saptamana+1. De exemplu daca ai 4 ore de romana pe saptamana trebuie sa ai neaparat 4+1 note, adica 5. Sper ca m-am facut inteleasa.

| criisz a răspuns:

Din pacate, nu. Pentru ca media finala sa se incheie trebuie sa ai medie pe cele doua semestre ( fie ea minima). Pentru ca media de pe un semestru sa fie incheiata, in cazul tau la muzica, trebuie sa ai cel putin atatea note cate ore ai pe saptamana acea materie. Imi pare rau sa-ti spun asta, dar fara medie finala esti considerata corigenta.
Mult succes!

| FunDa a răspuns:

Nu-ti incheie media pe semestru 2! dar daca vrea poate pune note de la el/ea, alta metoda nu e! sau te poate asculta acum si sa-ti dubleze nota pe care o ai tu!

Răspuns utilizator avertizat
| noescape a răspuns:

Pentru a-ti incheia media finala trebuie sa ai mediile incheiate pe ambele semestre, deci nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu, trebuie sa iti puna note maxim 2, altfel ramai cu situatia neincheiata

| BlackCatGirl a răspuns:

Pai nici noi nu am primit prea multe note semestru 2 dar acum ne da teste pe neasteptate si putin scapa cu o nota buna nici eu nu am scapat crying. Nu iti face griji acum vei primi multe note cu siguranta ca nu cred ca o sa te lase asa fara note ( daca are un motiv o va face, cred eu)

| roxana_4862 a răspuns:

Buna! nu nu poate sa te incheie cu o nota trebuie neaparat sa iti faca media generala intre semstre cu o nota nu poate asa ca du-te la scola si ia macar 2 note ca sa iti faca media si pe a2-lea ca sa faca media intre semestre