| Dean1996 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi. Imi puteti spune care sunt cele mai bune facultati de arhitectura de la noi si cum se intra? Adica la ce se da admitere? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Mincu din Bucuresti.La admitere se da desen. Intra pe siteul lor si o sa vezi si exemple de lucrari din anii trecuti.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Universitatea de arhitectura si urbanism ion mincu Bucuresti, se intra pe baza de examen de admitere

| Dny_Dani_1996 a răspuns:

Sa-ti dau numele complet, Universitatea de Arhitectura si Urbanism "Ion Mincu" Bucuresti, dar sa stii ca se intra destul de greu, si eu vreau sa dau tot aici dar fara pregatire mi s-a spus ca nu am nici-o sansa, si multi profesori te trimit sa faci pregatire in Bucuresti (nu sunt din Bucuresti) cu un profesor din cadrul universitatii. Si pentru admitere trebuie sa stii sa faci perspective, ceva geometrie in spatiu (fara ecuatii).