| hasadia a întrebat:

Buna TPU

as dori sa invat limba germana (nu stiu deloc, o iau de la 0 ). ideea e ca nu dispun de carti cduri, sau alte materiale, as dori un site unde sa invat si pronuntia, fraze, cuvinte etc
va rog mult. funda cel mai bun si eficient
happy

3 răspunsuri:
| LaMLaMlaMa a răspuns:

Eu fac germana. O sa iti spun cateva cuvinte de inceput:
-Hallo (Buna, Salut)pronuntia-halo
daca vrei, in fiecare miercuri sa imi trimiti mesaj pe TPU:invata-ma germana astazi!
ca eu iun fiecare miercuri fac cursuri, intelegi? si ce invat eu am sa iti impartasesc.am si o carete nu stiu cum se numeste si o sa o intreb pe profa cum se cheama si de unde trebuie cumparata.este de incepatori.

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Wohnt-a locui (Pronuntia:Wont)
Ich...-Pe mine,eu...(Pronuntia:iș)

Mai multe daca vrei imi trimiti prin mesaj.@Anad, daca tu mi-ai pus stupid, stii macar vreo-un cuvant in germana?