| Grey96 a întrebat:

As dori si eu un curs online gratis de limba engleza. Vreau sa invat perfect limba engleza. Imi puteti da si mie un link cu vreun site? Raspundeti la intrebare doar cei care au incercat un astfel de curs si stiu sigur ca e bun si da roade. Sa stiti ca nu sunt incepatoare, am un nivel mediu de cunostinte in limba engleza si daca s-ar putea as dori sa o stiu perfect. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Incearca google translate, este destul de util chiar daca nu traduce propozitiile calumea, dar are o functie care reda si pronuntia cuvintelor.

| 95Cosmin a răspuns:

I started using this site for my english training :) hope it will help you to
http://www.agendaweb.org/

| Balkan a răspuns:

Nu cunosc sa fie cursuri online de limba. In schimb, poti gasi pe internet programe specializate cum ar fi "Rosseta Stone" sau "Tell Me More"; iti trebuie doar casti, microfon si multa rabdare. Dupa ce consideri ca ai atins un nivel destul de ridicat poti face un curs acredidat si recunoscut international cum ar fi cel de la "British Council"(asta depinde si de zona in care locuiesti; daca esti din Moldova, se poate face la Iasi; daca esti din Muntenia, la Bucuresti).
In plus, daca vrei sa inveti cu adevarat bine engleza ajuta foarte mult sa studiezi cat mai multe materiale in limba engleza(filme, reviste, etc.); s-ar putea ca la inceput sa nu prea intelegi prea multe, dar ai sa observi cu timpul ca devii tot mai buna in limba respectiva.