| Diiiia a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu un dictionar englez-roman care sa imi zica si cum se pronunta (sa imi traduca ori ce cuvant)... Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Andruza a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT#
Și dai acolo și îți zice cum se pronunță
Succes

11 răspunsuri:
| CurcubeulColorat a răspuns:

Pai care sa iti zica cum se pronunta, dupa cum zici tu, iti poate fi de ajutor google ->translator sau poti gasi cd-uri audio care te ajuta sa inveti limba engleza.Pt dictionar ti le recomand pe cele de la editura Niculescu http://www.niculescu.ro/dir/categorie.php?cat=cat_34. Eu imi comand mereu carti de acolo si sunt si ieftine si bune, care te ajuta.

| sonya a răspuns:

Hallo.ro

| Tiffany89 a răspuns:

Pe google translatorbig grin>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta dictionar Englez-Roamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dictionar online roman englez cred ca http://engleza.waialo.com are si sfaturi de pronuntie

| joanamm23987465 a răspuns:

Traducerea de la google in orice limba! iti arata acolo sus in stanga,,, si iti spune si cuvantul si il si traduce! funda? confused

| AndrewRey a răspuns:

Http://waialo.com/ro/ro-en/ are si sfaturi de pronuntie

| cutzu35 a răspuns:

Google translate happy

| OaNa_5315 a răspuns:

Google translate are si optiunea de ati spune cum se pronunta un cuvant. Desi dezavantajul este ca la o fraza mai lunga nu se traduce cum trebuie din romana in engleza sau invers.