| PaullaDeDe a întrebat:

Buna TPU... Astazi profa de romana ne-a dat tema sa facem o compunere intitulata ~eminescu in scoala noastra~ nu am nicio idee spe ca voi ma puteti ajuta... cea mai buna idee >-fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consideral ca un coleg de al tau si uitate la niste datate te imprietenesti cu el. Cauti niste date ale lui si iti vine o idee cum sa scrii de spre el

6 răspunsuri:
| MidnightLady a răspuns:

Da' tema cu folosirea cratimei cand va da?

| maryus92 a răspuns:

Pai ce pot sa spun, poti pleca de la premisa ca Eminescu este considerat cel mai valoros poet roman, si ca a fost un adevarat geniu in scrierea poeziilor si mai poti scrie despre operele sale Luciafarul, Floare albastra, Scrisoarea 1, etc, sper ca ti-ai facut o idee, baftawinking

| IoNeLaLoVe a răspuns:

Pai scrie si u ce crezi despre el

| freedomanarchy a răspuns:

Nu stiu tataie

| freedomanarchy a răspuns:

Vb despre operele lui