| Adda1999 a întrebat:

Buna TPU.Ce fel de subiecte se dau la,, Olimpiada de limba si literatura romana" clasa a VII-a? Adica cam ce trebuie recapitulat? Ce subiecte se dau?

Răspuns Câştigător
| Stănescu_Cristiana_1992 a răspuns:

Trebuie sa stii sa faci tot feluri de compuneri (monolog,compunere reflexiva etc.), multe figuri de stil, sinonime, antonime, tot ce tine de verb si de substantiv si cam atatwinking eu sunt clasa a 6-a si am stiut sa fac Olimpiada de a 7-a (faza locala)

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Verifică modelele de subiecte pe www.edu.ro

| gabyS98 a răspuns:

Invata toata materia din carte si citeste cartile pe care ti le-a dat profesara