| Ce a întrebat:

ce o sa fac in clasa a 8 a la Limba Latina?

Răspuns Câştigător
| maddy0212 a răspuns:

Numai cacaceala. Noi, spre exemplu, nu am facut deloc latina. Ne-a dat profa niste reguli gramaticale pe caiet, dar nu lucram. In schimb, ne punea in echipe de 2, 3 sau 4 si ne dadea de facut proiecte despre Roma Antica/ zei etc.

Insa sunt unii profesori care predau de-a binelea. Nu iti doresc un astfel de profesor, pentru ca aceasta limba e foarte grea.

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

O sa inveti o noua limba, gramatica ei si o sa traduci texte, propozitii.

| Roxett a răspuns:

Eeee :)) stai linistit ca nu o sa faci prea multa latina in a VIII-a. Toti prietenii pe care il stiu nu au facut latina in clasa a VIII-a.
Daca totusi vrei sa stii intra aici: http://www.didactic.ro/materiale-didactice/67308_planif-latina-clasa-a-8-a

descarca fisierul si in pagina 2 din document o sa gasesti capitolele pe care o sa le studiezi in clasa a VIII-a

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Inveti limba latina...ce o sa facihee hee
La limba engleza ce faci?hee hee inveti engleza nu?
de obicei se citesc enunturi si traducerile lor, conjugari, pronumele personal...nu e greu
eu am fost in a 8-a si nu prea am facut... iti ajunge un caiet mic normal un semestru, depinde thinking
bafta :*

| oompaloompa a răspuns:

Depinde de scoala