| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta scoala in viata voastra? Care ar trebui sa fie relatia dintre profesori si elevi?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O sursă de informații, un studiu aprofundat, o educație, etc.
Relație strictă elev/profesor, nimic mai mult.
Pa, pa.

| dianaandra1467 a răspuns:

Buna Dragutsa!
Scoala,pentru mine inseamna viitorul meu. Fara scoala nu esti nimeni un pic proverb:
Cine nu`nvata la tinerete,plange la batranete.
Mai intrebi? Elevii trebuie sa isi iubesca profesorul, doar el ii invata, el organizeaza toate.Si profesoru` trebuie sa-si iubeasca copii, pentru ca din a-5-a nu o sa-l mai vada.
Sper ca te-am ajutat :-)