| LittleMissCupcake a întrebat:

Cine este la liceu la profilul stiinte sociale. Eu sunt in clasa a 8-a si acest profil m-ar interesa. Este greu? Ce se cere in special? La ce o sa dau bacul? De cate ori pe saptamana se face matematica, informatica, fizica si chimia?

Răspuns Câştigător
| iza03zu a răspuns:

La stiintele sociale se face matematica pana in clasa a X a si nu dai bac la mate...si trebuie sa alegi cand dai bacul oricum dai la romana si trebuie sa mai alegi intre istorie geografie cred ca si biologie...eu asa stiamhappy

4 răspunsuri:
| LilVmp a răspuns:

Hmm,este un profil destul de greu,se cere foarte mult romana, latina, limbile straine studiate, geografie si istorie. O sa dai bacul la romana, mate si la o limba straina. Matematica faci 3 ore pe saptamana, 2 h fizica, 2 h chimie, 1 info happy.

| anna02 a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale in clasa a-9-a ...si am aflat ca o sa dau bac la romana, o limba straina, istorie sau geografie si una dintre materiile ( logica, psihologie, sociologie, economie sau filozofie ) big grin

| anna02 a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale in clasa a-9-a ...bacul cred ca se da la ramana, o limba staina, istorie sau geografie si una dintre materiile ( logica, psihologie, sociologie, economie sau filozofie ).

| deenn a răspuns:

Sunt la stiinte sociale! matematica faci pana in a12a 2 ore, si dai bacul la romana si istorie obligatoriu si de ales intre geografie logica psihologie economie si filozofie, este un profil foarte frumos si foarte usor!