| KaMy a întrebat:

Cine imi poate da lista de lecturi obligatorii pentru clasa a IX-a?
Dau funda si vot!happy

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| criisz a răspuns:

Lista de lecturi obligatorii, asa cum o numesti tu, nu poate fi data decat de profesorul care tine cursul, pentru ca depinde de manualul pe care acesta il alege si de operele pe care le prefera. Ca sa iti faci o idee, iti recomand sa arunci o privire asupra bibliografiei de bac, sa studiezi autorii canonici si initial operele acestora. Axeaza-te si pe romane, chiar daca nu le vei studia in clasa a IX-a, te vor ajuta pe parcursul celor 4 ani de liceu.
Daca doresti informatii suplimentare, imi poti lasa un mesaj privat.

Mult succes!