| MaraAlexandra a întrebat:

Cu cate puncte te poti califica la etapa a 2-a la cangurul lingvist la limba engleza?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la "Proba de BARAJ" :)

"N. Pentru clasele III-IV nu se organizeaza proba de baraj, toti elevii fiind premiati indiferent de punctajul obtinut.
Pentru clasele V-XII se intruneşte o comisie de validare a rezultatelor care analizeaza clasamentele, matricele de raspuns ale elevilor, oglinda clasei. Comisia studiaza cu atentie lucrarile din centrele care prezinta numeroase coincidente, pentru a stabili daca elevii au colaborat la completarea testului. In functie de numarul participantilor la concurs, comisia stabileste la ce clase se va organiza proba de baraj. De la fiecare nivel de clasa al unui centru sunt invitati la proba de baraj cel mult 2 elevi. Nu sunt invitati la proba de baraj elevii din clasa superioara (a VI-a, a VIII-a, a X-a, a XII-a) care au punctaje sensibil mai mici decat elevii din clasa inferioara (a V-a, a VII-a, a IX-a, a XI-a)." - SURSA = Regulamentul de la linkul :
http://www.cangurul.ro/......NGLEZA.pdf

Vezi şi Regulamentul probei de baraj la linkul :
http://www.cangurul.ro/cl/2013-2014/REGULAMENT%20PROBA%20DE%20BARAJ.pdf

NU este stabilită o dată "anume" pentru proba de baraj.

"Pentru clasele V-XII se va reuni o comisie care va desemna participantii la proba de baraj. Acestia vor fi anuntati in scoala-centru de concurs si prin Inspectoratul Scolar Judetean.
Martie - aprilie 2014. Marea finala!
Desfasurarea probei de baraj si premierea castigatorilor." - SURSA :
http://www.cangurul.ro/cl/2013-2014/ETAPE%20DE%20ORGANIZARE%20ENGLEZA.pdf

Toate cele bune.

| Bataus_Flavius_1997 a răspuns:

Cu 10 puncte