| Tania59 a întrebat:

Daca am media 6 pe primul semestru la matematica si pe al doilea sa zicem ca mi-ar iesi media 5, trec clasa,nu? In momentul de fata, media pe al doilea semestru imi iese 4.75.Dar daca imi iese media 4, atunci trec sau sunt corigenta?

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Chiar dacă îţi iese media 4 pe semestrul ăsta, media îţi iese fix 5, deci treci.
Să ai media mai mare de 3, că treci

| pufuletziii a răspuns:

Chiar si daca iti iese 4 nu ramai, fiindca ai avut 6. Daca ai fi avut de la 6 in jos in primul semestru si acum 4 ai fi ramas. Stai linistita, e okhappy