| NICKSOOO a întrebat:

Doresc sa va pun o intrebare, celor care au trecut deja de clasa a -8-a! Daca aveti cartile "Legendele olimpului" si daca ati avut de citit legenede din ele cand erati a opta, inseamna ca ma puteti ajuta...Stiti in care din aceste 2 volume (deoarece cartea este structurata pe 2 volume : Eroii si Zeii) pot gasi Legenda Europei; si daca da, la care capitol; aceeasi intrebare v-o pun si pentru legenda Atenei( aceea cu Atena si cu Poseidon). Daca stiti, va rog, lasati-mi raspunsul vostru! Va multumesc!

2 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Http://www.scribd.com/......ndru-Mitru
http://www.scribd.com/......ndru-Mitru

Ai aici volumele. Am dat search si nu mi-a gasit 'Europa'. Daca le copiezi in word s-ar putea sa gasesti exact unde apare.
Dar mie logic mi s-ar parea sa fie in cea cu zeii, din moment ce Europa are de-a face cu zeus, iar cealalta e despre disputa dintre 2 zei.

| LitaKamelya a răspuns:

Uita-te la cuprins iar cea cu europa mi se pare ca la zeus