| GabyBlondu19 a întrebat:

Buna TPU dupa asa cum vezi mai sunt 3-4 saptamani de scoala imi puteti sa-mi spuneti si mie cum sa invat la mate sa nu raman corijent la mate? sunt clasa a 5 mai pot sa-mi fac media daca am luat 4 in teza si pe semestru 1 si 2 si restul am numai 3 4 5 6 astea sunt notele mele imi spuneti si mie cum sa invat mai bine la o lucrare pe care o vom da? in caz de probleme conectatima la id literk_gots pls ajutati-ma nu vreau sa merg vara sa invat in loc sa merg la mare sau la munte o sa trebuie sa invatcrying((((crying(

Răspuns Câştigător
| Alexxii a răspuns:

Pai prima data matematica nu se invata in intr-o saptamana daca ai pierdut pana acum atat de mult chiar numai ai cum sa o intelegi dar totusi pune-te si invata formulele la geometrie si roaga pe cineva care se pricepe sa te ajute la algebra si la problemele la geometrie si pana la lucrare ia pixu si foaia si pune-te si rezolva exerciti

4 răspunsuri:
| Angelic13 a răspuns:

Cum a zis si Alexxii matematica nu se invata intr-o saptamana, dar nu cred ca inca v-a predat geometrie, asa ca e usor. Totul depinde de tine, invata formulele foarte bine, si daca multimile intra la test si alea sunt o baza a matematicii, si in plus sunt simple... fractiile la fel, trebuie sa stii ca produsul mezilor este egal cu produsul extremelor de exemplu a/b = c/d doar daca a x d = b x c. Daca ai putea sa mai imi spui ce mai trebuie sa stii ti-asi spune mai multe... Sper ca totusi te-am ajutat, si tine minte numai de tine depinde. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca ramai in clasa a 5-a corigent la matematica, in clasa a 9-a ce mai faci? Nu mai ai ce face. E prea tarziu pentru a-ti mari media.

| blackangel72 a răspuns:

Salut,

Iata link-ul unui site care, cica, va poate ajuta (si invata) sa rezolvati probleme la matematica

http://sirburuslan.com/blog-internet/264/rezolva_probleme_la_matematica/

| Colorsmeanslive a răspuns:

Pai daca ai 3; 4; 5 si 6 notele la mate si 4 in teza trebuie sa mai iei un 6 sa iti iasa media 4, 5 sa treci pe al doilea semestru dar daca pe primul ai 4 media la mate atunci pe semestru asta iti trebuie un 6 media iar media de 6 crred ca iti iese doar daca iei 2 de 10 iar la test daca e la geome invata formule sau ce sunt sau roaga un coleg sau prieten care se pricepe sa te ajute. bafta >big grin