| DanTheBeast a întrebat:

e vreo problema daca faci un liceu de filologie sau stiinte sociale si apoi vrei sa dai la facultatea de biologie?
Funda!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru a urma fac. de biologie ai nevoie de un liceu cu profil real si specializarea stiinte ale naturii.Pe parcursul studiilor la facultatea de biologie vei avea nevoie de cunostintele de baza dobandite in licei la mate, chimie, fizica si biologie --- vei avea cursuri si examene din biofizica, biomatematica, biochimie.

| victor73 a răspuns:

Da poti mergi la ori ce faculta nu conteaza ce liceu faci.

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Pentru biologie faci Științe sociale.