| ilanis a întrebat:

Eu am intrat la liceul Maria Teiuleanu din Pitesti pe profil de economie unde sunt 5 clase. Cam pe ce data pot afla colegii cu care am intrat in clasa si cam pe ce criterii se aleg elevii? Se intra in aceeasi clasa dupa ordinea mediilor?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Criteriul este urmatorul: in functie de medii, elevii foarte buni si buni sunt impartiti in mod egal la fiecare clasa, restul locurilor fiind "umplute de gloata"!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Se intra aleatoriu, nu in ordine alfabetica, nu in ordinea mediilor, de obicei.
Data intrunirii bobocilor difera in functie de liceu.(asta daca se face una). Poti suna la secretariat sa intrebi.