| NN_9003 a întrebat:

Exista vreo carte online unde sa pot citi TOATE bunele maniere(la restaurant, la birou, la intalnire, etc)?

Răspuns Câştigător
| Florin199221 a răspuns:

Maniere.go.ro vezi daca te ajuta

4 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Salutare. Sa stii ca bunele maniere astea sunt foarte subiective si daca iti propui sa le inveti pe toate, o sa ai niste dificultati mari happy.

Personal folosesc in loc de bune maniere common sense: daca mie mi-ar face cineva ceva si mi-ar place, l-as face si eu la randul meu mai departe.
Vezi ca e valabila si reciprocawinking

| NN_9003 explică:

@alessia: Multumesc mult!happy

| Facebook_4877 a răspuns:

Http://maniere.go.ro/ pălăvrăgeală mare... dar e tot ce am găsit :-? pentru nelamuriri ce privesc "manierele" mai bine ai pune o intrebare pe TPU