| Rck a întrebat:

Fiind clasa a 8a acuş am să dau capacitatea şi nu ştiu ce profile să aleg. Îmi puteţi spune ce se face la profilul Economic, dacă este greu, ce pot ajunge după liceul cu acest profil şi materiile care le voi parcurge?

1 răspuns:
| love3372 a răspuns:

La ecomonic se imbina mai toate materiile. Nu faci desen, muzica, dar apar acele module, cum ar fi contabilitatea. Din clasa a11a,daca nu ma insel, scapi de biologie, fizica si chimie. Trebuie sa stii ceva matematica, e un profil cu "multe cifre". laughing Dai 3 teze, romana, mate si o limba straina: engleza sau franceza. Din cate am auzit eu e ok, dar trebuie sa depui ceva munca. Si mai e si faza cu practica. Si mediile finale se incheie dupa practica, din ce stiu eu.