| OliverHeldens a întrebat:

Intru in clasa a 11-a fiind la profil de Stiintele Naturii si mi-am dat seama ca nu imi mai place biologia si vreau sa ma reorientez in privinta viitorului propriu. M-am gandit sa dau la Stiinte Sociale,pt ca imi place sa studiez psihologia omului sau la Mate-Info pt ca imi place sa fac web design. Care profil ar fi mai avantajos si daca e sa dau la Ss, ce invat la o facultate de psihologie mai exact?

1 răspuns:
| Vanytt a răspuns:

Din perspectiva unui proaspat absolvent de liceu, iti recomand sa mergi pe mate info. Domeniul pe care l-ai amintit e foarte cautat si ai sanse sa iti gasesti un loc de munca destul de usor si bine-platit chiar si in tara. Oricum, dupa ce termini mate info ai mai multe optiuni, poti merge pe mai multe cai care sa iti asigure oarecum viitorul.