| Katherine20 a întrebat:

La Evaluarea Nationala de matematica, la primul subiect unde zicea să scriem doar răspunsul pe foaie, eu am scris si operatia sau calculul nu doar rezultatul(rezultatul mi-a dat corect)Are ceva, im poate scădea din punctaj? straight face

2 răspunsuri:
| Vidiu a răspuns:

Pai asta e alegerea ta daca vrei sa scrii toata operatia sau nu. Ei spun sa scrii doar rezultatul pentru a putea corecta mai repede, oricum nu e nici o problema daca ai scris tot. Ti se puncteaza. Profesorii o sa il ia ca o masura de precautie din partea ta.

| Ellenely a răspuns:

Nu îti scada.