| ale_7379 a întrebat:

ma ajuta cineva sa inteleg ce trebuie sa scriu daca cerinta este urmatoarea:"Explicati cum intelegeti celula ca unitate de structura si functie a organismelor"
P. S.:tema este pe maine

3 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Dar tu ştii că temele sunt interzise aici?

| price a răspuns:

Pai trebuie sa spui functiile celulei ca unitate de structura, adica ca element de legatura in organism si functiile pe care le indeplineste

| NederLand a răspuns:

Buna. Nu sunt prea bun la biologie dar cred ca te pot ajuta. se refera la materia din care este compusa celula nucleu citoplasma membrana. si ce rol are aceasta in alcatuirea organismelorwinking funda tongue