| teemo2000 a întrebat:

Buna TPU.
Pentru cine stie HTML va rog.
Am o mica problema cu un atestat. Trebuie sa fac un site web despre o anumita tema. Am facut site-ul, contine mai multe pagini si problema apare aici. Codul este scris in notepad si este salvat pe un laptop. In momentul in care il pun pe un stick, locul unde este salvat se schimba, prin urmare nu mai este accesat in momentul in care apas pe butonul din meniu. Problema este ca in functie de unde este deschis stickul, se modifica numele. Cum as putea sa fac sa fie acelasi link in "href" ca si al paginii respective?
Scuze pentru modul de a explica. Nu am putut mai bine. happy Imi pare rau si pentru categorie daca nu este cea buna happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti linkuri relative.
Pui totul intr-un folder, si modifici din "C:\Users blabla" direct in numele fisierului. Spre exemplu, pentru structura folderelor:
Catre fisierul "index.html" la atributul href:
"director1\pagina1.html" in loc de "D:\Documents\director1\pagina1.html"
Sper ca ai prins ideea.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosesti link uri relative nu absolute.

| sierra1 a răspuns:

Dă un exemplu de link - cum arată inainte de salvare și cum e după ce-l pui pe stick