| MiruMrn a întrebat:

Se apropie ultima mea teza de anul acesta. Teza la romana. Imi dati si mie niste idei cum sa invat eficient? Multumesc mult. Dau funda celui mai bun raspuns. De preferat sa imi lasati mai multe metode happy multumesc mult si bafta la teze

Răspuns Câştigător
| Jolenne a răspuns:

Bună!
Sfatul meu este să încerci să faci un rezumat la ceea ce ai de învățat și să înveți logic. Adică, atunci când înveți încearcă să faci niște legături între personaje, acțiune, etc - asta dacă ai analize, iar dacă ai de învățat la gramatică, încearcă să iei treptat fiecare regulă gramaticală, etc. Spor la învățat!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ai ajuns la ultima teză și încă nu ai învățat cum să înveți!?

| CatalinaMA a răspuns:

Eu scriu din fiecare lectie tot ce e mai important pe cate o coala, asta ma ajuta sa invat mai repede

| GeorgianaMdg a răspuns:

1. Scrie pe o alta foaie in mare planul de recapitulare
2. sa fii odihnit cand inveti
3. repeta mai mult ceea ce nu stii
4. invata in liniste
5. nu fii distras

Întrebări recente