| Gabygabyb3 a întrebat:

Buna TPU, știu ca am mai pus întrebări de genul, dar am nevoie de niște sfaturi. Mai am aproximativ 3 luni pana la bac.Dau la romană logica și matematica, la romană și logica nu prea îmi fac probleme sincer, la matematica e problema mea, la momentul de fata cred ca sunt de un 4, credeți ca am timp in aceste 3 luni sa ajung la un 6-7? Am început sa lucrez exercitii și variante și momentan v-am spus sunt cam de un 4.
Și la romană ce sfaturi îmi dați pentru a învață eseurile? A mai luat cineva așa bacul pe,, ultima suta de metri"?
Va rog mult dacă ma puteți ajuta cu niște sfaturi sunt foarte speriata și mai trebuie sa învăț și in același timp pentru sala pentru permis.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca vrei, poti! Era un slogan la adidasi Torsion, prin anii '90. Eu am facut liceul la uman si din martie si pana in iulie, cand am dat examen la armata, am invatat singur, fara profesor, matematica de real.

| 120bulevard a răspuns:

Foarte rau ca tot timpul anului ai cascat gura si acum te-ai trezit sa inveti, ai sanse la un 6-7, asta daca o sa-ti bati capul de acum si pana la vara in fiecare zi. La Romana se invata tot, cu cap, nu exista scurtaturi, si la matematica la fel.

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente