| unbaiat14 a întrebat:

Buna TPU, sunt clasa 8 a si vreau la liceu pe profilul stiinte ale naturii dar nu stiu cu ce medie se intra la liceele din Focsani, mentionez ca am terminat a 7 a cu media 8, 42 dar anul asta o sa o am mai mare

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Afli de pe site-urile oficiale ale liceelor cu ce medie s-a intrat in acest an si cam aceeasi va fi si anul viitor.
Nimeni de pe site nu poate sti exact cu ce medie se va intra.

| emilllyya a răspuns:

Vei primi prin mai o brosura oficiala cu toate specializarile, codul lor si media de anul trecut. Nu te ghida dupa media aia fiindca ea poate diferi enorm de mult de la un an la altul. Incearca ca pe lista sa treci in primul rand preferintele (chiar daca tu crezi ca poate nu intri), insa sa iti iei si masura de siguranta. Daca mori de curiozitate o poti cauta in format pdf pe cea de anul trecut sau poti intra pe admitere liceu, ai acolo destul