| Anonim8789 a întrebat:

Bună TPU, sunt clasa 9 la un profil tehnic iar în vara vreau sa ma transfer la un profil uman. Vreau sa știu cât de grele vor fi diferențele la latina, muzica și desen si daca imi puteți da vreun link ceva la câteva exemple de examene de diferențe.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte grele, odata ce trebuei sa inveti 1 an de latina, ca sa stii sa scrii in latina samd.
Dar la uman nu se da desen, muzica si latina...intereseaza-te la secretariatul liceului.

| Vlad45677 a răspuns:

Depinde de meserie, mi se par ff bune liceele tehnice, cand iei bacul iti da si calificat, si niciodata nu strica sa fi calificat pe o meserie.