| Kijk a întrebat:

Sunt de curand in Belgia si sunt la o scoala de limba flamanda.Ma puteti ajuta si pe mine cumva ca sa invat un pic mai repede limba? Dau funda plus vot!

3 răspunsuri:
| DutzyX a răspuns:

De obicei limbile straine se invata urmarinde seriale/filme/desene in limba respectiva, cu subtitrare sau fara!
(Eu asa am inceput sa prind japoneza si. engleza o stiu din totdeauna pot sa spun -cand nu erau desenele traduse-)
Succes!

| GabyAdicaEu a răspuns:

Cand inveti la aceasta limba invata dimineata! Atunci ramane in minte foarte usor materia!

| Lioness26 a răspuns:

Nu stiu daca ai sau nu calculatorul in belgiana. Dar daca-l ai, poti sa mai inveti de pe el. Eu il am in engleza si inainte nu stiam deloc. Si acum datorita lui stiu un pic, am invatat fara sa vreau. Si inca un sfat: sa ai mereu un dictionar de buzunar la tine daca te incurci in vreun dialog cu cineva!