| AnnaAnne99 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si ma gandesc sa dau la un profil pedagogic si apoi la Facultatea de Drept.
Intrebarea mea este : daca dau la un profil pedagogic imi va fi greu la Drept?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Ideea este că pentru Facultatea de Drept trebuie să ai cunoştinţe foarte vaste în Limba Română, în special gramatică şi Istorie. Dacă vei învăţa şi îţi vei da silinţa în liceu la aceste obiecte, cu siguranţă nu îţi va fi greu.

Pa-pa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de examene.

| TizZu15 a răspuns:

Daca inveti din greu, totul va fi usor.

| Marya232 a răspuns:

Nu stiu daca iti va fi mai greu, dar ti-ar fi mai usor daca ai merge la filologie sau stiinte sociale, parerea mea.