| liliana096 a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a si maine tau teza la romana. Care stie cam ce o sa dau? Adica cine a dat sau cam ce subiecte se dau?
Funda

Răspuns Câştigător
| TraficDeMentosane a răspuns:

Eu am dat azi...acolo a unu` roman` tongue ne'a dat popa tanda... si ne'a dat sinonime. antonime, paronime, cuv polisemantice, omonime, si sa scriem un monolog "ce sfaturi le'a dat popa cetatzenilor " si sa explicam semnificatzia numelui "trandafir ".
In fine 100% ca nu o sa-ti dea si tie la fel... sau ma rog sa nu exageram 70% big grin
funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| ERMO a răspuns:

Cred ca tiar da asa :
Literatura:sa stii opera epica lirica sa stii Lacul, Izvorul noptii, Popa Tanda(sa stii sa comentezi sau sa faci caracterizare)
Gramatica:Sinonime antonime paronime pleonasm etc, fonetica subiectiva predicativa si probabil pe acolo de analizat un substantiv un pronume stii tu.

MULT SUCCES LA TEZA.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai... din cate stiu eu trebuia sa faceti o recapitulare sau sa va zica cam ce va da... Ei bine eu cred ca daca ai terminat mai mult de un caiet/doua sa le iei la rand si sa te uiti la tot ce ati facut pana acum, sa recapitulezi totul si sa inveti.
SUCCES
funda?

| kdya a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun, dar tu ar trebui sa stii ce se da la teza. Oricum nu o sa-ti dea nimic din ce nu ai facut in clasa.si tu cu o zi inainte nici nu sti ce o sa primesti drept subiect? Tragic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt mi-am invatat dar vroiam acum sa fac niste teze sa repet prin asta, am cautat pe net dar am gasit doar una care nu este prea interesanta si ma gandeam ca poate cineva a dat recent si vrea sa imi zica.(liliana096)

| gya97 a răspuns:

Pai.eu cred ca o sa dai di tot ce ai facut anul acesta.happy