| deliacristina02 a întrebat:

Sunt in Liceul Teoretic Traian si sunt clasa a9 a. As vrea sa ma transfer de pe stiinte ale naturii pe stiinte sociale, tot in liceul acesta. Ce diferente trebuie sa dau? Sau ce trebuie sa fac. Multumesc anticipat!happy

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cere de transfer, semnata si de un parinte, de la un profil la altul, dar nu cred ca o s-o aprobe, avand in vedere prevederile Regulamentului-cadru aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016. Conform acestuia transferul cu schimbarea profilului se face numai in vacanta de vara si media de admitere in liceu, pe care ai avut-o tu, trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului admis in clasa unde vrei sa te transferi.