| Demika a întrebat:

Buna TPU... Sunt intr-o situatie destul de complicata, trebuie sa aleg intre scoala in care invat acum (sc generala B.P.Hasdeu IASI) si C N Emil Racovita. As alege Racovita, dar intervin 3 MARI probleme: 1. NU vreau sa invat toata ziua si sa nu mai am timp liber 2. mi-e frica ca nu o sa ma adaptez si nu o sa fac fata nivelului de acolo, cu toate ca lumea zice ca as fi capabila si 3. Aici la Hasdeu am multi prieteni si am o viata destul de usoara (poate prea usoara). In orice caz motivul pentru care as vrea sa ma mut este faptul ca la scoala mea unii profesori raman in urma cu materia si chestii de genul acesta.
P. S.: Sunt in clasa a6a

Răspuns Câştigător
| CoCoMona a răspuns:

"In orice caz motivul pentru care as vrea sa ma mut este faptul ca la scoala mea unii profesori raman in urma cu materia si chestii de genul acesta." - bazandu-ma pe ceea ce ai spus aici tind sa cred ca desi esti numai in clasa a 6- a si este normal sa ai temeri, deoarece esti inca un copil si nu este nimic rau in a avea temeri, te gandesti la viitorul tau de pe acum: faptul ca profesorii raman in urma cu materia nu este deloc in avantajul tau si asta te va dezavantaja pe viitor. Sfatul meu e sa fii tu insuti, sa-ti infrunti temerile si sa mergi la o scoala mai buna! O educatie corespunzatoare e cheia unui viitor stralucit! Numai bine!

1 răspuns:
| Kitty2011 a răspuns:

Pai hai sa iti fac eu o prezentare a scolii 22 :
1. Uniforma e doar o vesta de blugi si camasa alba si blugi sau pantaloni. orice.
2. Profii sunt buni, majoritatea, dar la engleza trebuie sa inveti si singur, daca vrei sa stii mai multa.Acum depinde pe cine nimeresti. Este una mai buna asa...
4. Nu e inchisoare. Nu inveti pana sa iti sara capacele.La obiectele lejere (muz, des, tehno), ai 10 doar daca ai caiet si esti cuminte.laughing
Si daca imi dai id-ul tau pe privat, iti zic si in ce clasa mai buna poti da. Si daca vrei si mai multe detalii, desigur.hee hee