| ExciteMind a întrebat:

Vreau sa stiu daca in programa scolara din clasele a7-a si a 8-a, la chimie, trebuie sa stii sistemul periodic pe de rost. Pun intrebarea aceasta deoarece anul trecut in clasa a 7-a profesoara de chimie ne dadea voie la teste cu sistemul periodic in fata (ca altfel nu poti sa rezolvi nimic), iar anul acesta cand ni s-a schimbat profesoara ne-a spus ca nu avem voie sa il folosim la teste(chiar maine dam test initial) si vreau sa stiu daca este bine cum procedeaza aceasta profesoara noua, ca in fond cred ca ea e singura persoana din scoala care il stie mot a mot.

4 răspunsuri:
| ExciteMind explică:

Deci voi 2 imi spuneti ca trebuie sa invat pentru maine tot sistemul periodic nu? laughing

| Spartacus1127 a răspuns:

Nu omule, nimeni nu e asa nebun! O sa te lase, keep calm.

| rateu a răspuns:

Da,trebuie sa stii sistemul periodic pe de rost.

| cris49 a răspuns:

Cum procedeaza profesoara noua. trebuie ca sa inveti sistemul periodic pe de rost