| IntrebariPentruFilme a întrebat:

Vreau sa va intreb, ce trebuie sa fac sa devin actor, adica, trebuie sa urmez vreo facultate anume? Imi doresc foarte mult sa devin actor. si as accepta niste sfaturi. multumesc anticipat, dau funda!

Răspuns Câştigător
| MădălinG a răspuns:

Pentru a deveni actor trebuie să faci facultatea de teatru. Intră pe site-ul UNATC și documentează-te acolo.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa ce termini liceul dai examen la UNATC(Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografica).

| darrio2007 a răspuns:

Examen de admitere.Succes!