| laurash_9338 a întrebat:

Buna TPU:X! Am 15 ani si as vrea sa mai citesc niste cartii. Ce carti imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

"Calaretul fara cap" de Main Rid,
"Cele 2 Diane" de Alexandre Dumas
"Viata merge inainte" de Barbara Taylor Bradford
"Amintiri" de Vera Cowie
"Tess d'Uberville" de Thomas Hardy
"11 minute" de Paolo Coelho
"Baltagul" de Mihai Sadoveanu
"Coliba unchiului Tom" de Harriet Beecher-Stowe
"Marile sperante" de Charles Dickens
"Enigma Otiliei" de George Calinescu
"Rosu si negru" de Stendhal

12 răspunsuri:
| ViseInCulori a răspuns:

Portretul lui Dorian Grey, La rascruce de vanturi, Jane Eyre.

| laurash_9338 explică:

AnonymuxX nu conteaza ce gen.

| Megas a răspuns:

Dune, pandorum.

| AnonymuxX a răspuns:

Citeste niste carti horror sau romane politiste gen Sherlock Holmes!

| louise a răspuns:

Pai... danniel steel. sunt niste carti care apar in fiecare luna la adevarui pentru femei. costa 10 lei si sunt super frumoase pana acum le-am cumparat pe toate

| Roxy1993 a răspuns:

Iti recomand o carte foarte frumoasa pe care am citit-o,,Sa nu astepti minuni de la luna septembrie'', scrisa de Sorin Holban, editura Eminescu.

| AlllExAnDrA_8337 a răspuns:

Si eu am tot 15 ani si aveam aceasta problema dar pana la urma am ajuns sa citesc toata seria Amurg si Jurnalele Vampirilor iar acum m-am apucat de Evermore.

| AndreeaBloooo a răspuns:

Fata de hartie de Guilaume Musso

| Endriia a răspuns:

Cartea Oltului
Comoara din Insula
Aventurile lui Robin Crusoe

| Vampire14 a răspuns:

asa mama asa fiica
twilight
jurnalele vampirilor,
vampirii din morganville,
gosspi girl
pretty little liars... funda?big grin

| dianadayana29 a răspuns:

Eu acum citesc o carte pe care a scris-o M. Eminescu in care sunt poezi si luceafarul si cele 5 scrisori.Mie imi place.Tio recomand si tie! Se numeste Eminescu.Eu am loato de la bibloteca scoli pe o parte scrie in romana pe o perte scrii in maghiara! Este foarte frumoasa!