| Oniisu a întrebat:

Imi putet explica, va rog, la ce se refera aceasta cerinta?
Extrage din urmatoarea lista, doua caracteristici ale stilului oral, pe care le consideri cel mai bine reprezentate in Amintiri din Copilarie. Da exemple din text pentru fiecare dintre cele 2 caracteristici.
Lista : >>>------- M.Lascar, L.Paicu,M.columban,V.Gal
-prezenta elementelor de lexic popular
-nararea la persoana intai
-organizarea frazei
text :Amintiri din Copilarie [Ion Creanga]

Răspuns Câştigător
| BoBoAlin a răspuns:

Pai big grin thinking scrie asa tongue L.Paicu si V.Gal dupa scrii nararea la persoana adica amintririle lui ion crenguta si organizarea frazei inceputul cu ce incepe. Cred ca ti-am fost defolos team amujat big grin?