| moscraciun203 a întrebat:

Buna!
Trec in clasa a 9-a si imi este foarte teama de testele initiale..In gimnaziu profesorii nu prea si-au batut capu cu noi,iar cei de la liceu sigur vor avea mari pretentii de la noi...
Cam ce ar trebui sa stiu pentru aceste teste la: biologie,engleza,franceza,chimie,fizica,istorie,geografi e?
Vreau sa stiu asa, in mare...
Multumesc mult de tot!
Dau funta happy

Răspuns Câştigător
| BiancaBiaaaa a răspuns:

Sincer, nu ai motive sa te panichezi in vreun fel, nu cred ca sta cineva sa recapituleze acum din anii trecuti. ce stii, stii. Oricum nu conteaza testele alea, nu se trec in catalog. adica profii chiar nu tin cont de ce ai invatat tu in gimnaziu :d

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa stii ce-ai facut in gimnaziu. Si n-are de ce sa-ti fie teama, aceste teste se dau doar pentru a vedea nivelul elevilor si notele nu se trec in catalog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Poți recapitula lecțiile din caietele din clasele anterioare. Voi nu v-ati bătut capul cu învățatul, sau profesorii sunt de vină? laughing Acum este cam greu, dacă nu ați fixat toate problemele la timpul lor. O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu notele nu se trec deci nu ai de ce sa-ti bati capu'.

| bunelutu a răspuns:

Mai copiii nu fiti prosti testele initiale nu se trec in catalog ci doar profesoru vrea sa vada ce nivel de cunostinte ai
de exemplu eu cand am dat la mate am luat 9 si restul clasei 3-4 eram Arhimede m-a luat la olimpiade numade 10 aveam la mate
Asta cu invatatu pentru teste e un rahat trebuie sa pui in testul ala tot ce ai acumulat in 8 ani este un prag pe care trebuie sa-l treci. bafta

| CrissIoana a răspuns:

N-o sa-ti dea nu stiu ce greutati. laughing N-are rost sa recapitulezi pentru ca la multe materii incepi ceva diferit de ceea ce ai facut in generala. Si notele initiale nu se trec, doar daca doresti.
Stai linistit happy