| yrynica a întrebat:

Buna tuturor. Imi puteti da niste idei pentru un proiect la engleza? Poate fi despre orice ( se organizeaza festivalul international al educatiei si la noi in scoala si trebuie sa prezentam ceva in fata unei comisii).
Va rog dati-mi mai multe idei ca nu stiu despre ce sa scriu.

Răspuns Câştigător
| pengudm a răspuns:

De exemplul ai putea scrie despre rolul limbii engleza in viata unui copil sau ai putea sa desanezi o carte de engleza pe care sa scrii ce iti place la limba engleza, iar alaturi ai putea desena niste cartonase....adica fiecare cu categoria sa, de exemplu: animale, scrii numele unor animale pe el, jocuri, numele unor jocuri si tot asa... sper ca ti-am fost de folos