| liongirl a întrebat:

Bună tuturor!:*
Ştiţi cumva unde pot citi online piesa de teatru "O scrisoare pierdută" de Ion Luca Caragiale? Îmi trebuie la şcoală şi vreau să o citesc pentru că filmul l-am văzut şi nu prea am înţeles...
Mulţumesc mult pentru ajutor! Dau fundiţă...:*

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce online? Tu, de carti ai auzit? Stii? Chestiile alea facute din multe foi de hartie puse intre niste coperti de carton.

| liongirl explică:

Bună ardnaxur1961!happy
Ştiu prea bine cum arată o carte, nu trebuie să-mi explici.Treaba e că dacă n-ai chef de ajutat... du-te altundeva şi fă mişto, clar?
Tu ai auzit de verbul "a ajuta"? Ştii măcar în ce constă? Dacă vreau ca să citesc ceva, pot citi şi din cărţi şi pe net. E alegerea mea.Eu măcar citesc.winking
Apropo...degeaba ai tu acolo la nume 1961 că ai minte de copil de 5 ani!winking
Bye!happy