| sarmalutapicanta a întrebat:

Buna tuturor uite care e problema mea.e un pic mai dificila...la istorie am 3 ore pe saptamana si profu m-a incheiat semestru trecut aveam 2 si 5 si m-a incheiat cu 4. ei acum semestru asta am doi de 6 si daca mai iau 4 imi stric media. vreau sa chiulesc si mi-e frica sa raman neincheiat.intrebarea mea este de fapt...SE POATE INCHEIA MEDIA LA ISTORIE CU 2 NOTE daca ai 3 ore pe saptamana? CE MAI VREAU SA SPUN CA LA ISTORIE EU NU DAU TEZA. VREAU UN RASPUNS CLAR si adevarat sa stiu cum sa procedez.

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

De ce gîndeşti că s-ar putea să mai iei un 4? Nu ar fi mai uşor să înveţi pentru toate lecţiile pe care le mai ai, să poţi să iei chiar un 10?
De ce e atît de greu de învăţat la istorie? E, foarte probabil, obiectul cel mai uşor.
Ia încearcă şi fă un efort ca să nu mai ai probleme pentru la vară!

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da, se poate, daca vrea profesorul. Dar nu o sa vrea, fie n-o sa iti incheie daca chiulesti pana la sfarsitul anului, fie te prinde odata, te asculta, baga un 2 si mergi pe vara. Asa ca mergi la ore, istoria e usoara daca iti dai un minim de interes, cum ar fi sa citesti lectia inainte de ora.

| Anca2001 a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa ai 3 note minim

| Zuzu239 a răspuns:

Din cate stiu eu, numarul notelor trebuie sa fie cel putin egal cu numarul orelor de istorie pe saptamana.Deci tu trebuie sa ai minim 3 note.Mai bine inveti putin intr-o zi si il rogi sa te asculte, iar apoi stai fara stres.