| iuliana0001 a întrebat:

Urmeaza sa ma inscriu la facultate in sesiunea de toamna si bineinteles ca am o intrebare legata de camin. Pe site-ul universitatii scrie ca inscrierea la camin este in data de 27 si 28 septembrie. Nu imi convine ca este putin cam tarziu..si parca ideea de camin ma sperie putin. Da, platesc mai putin decat la gazda, dar ce sa fac? Sa aleg caminul sau sa platesc mai mult in alta parte?
Ps. Daca ma poate cineva lamuri in legatura cu cazarea la camin, ii voi ramane datoare
Multumesc

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

înscrierile s-au făcut deja, atunci te duci numa să te cazezi.
Eu îți recomand să stai la cămin măcar primul an și dacă chiar e așa de nasol și nu-ți place te muți în chirie. Te integrezi altfel și-n viața de student și îți faci altfel prieteni în cămin. eu am făcut greșala să stau în chirie primii ani și regret mult. În cămin e adevărata esență a vieții de student, e păcat s-o ratezi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Esti sigur ca pe 27 sau 28 nu este repartizarea? Cam mic intervalul de timp pentru a inscrie si repartiza sute de studenti tinand cont ca facultatea incepe tot pe atunci. Sau probabil cei care se inscriu in toamna sunt repartizati ultimii pe locurile ramase deci s-ar putea sa nu primesti un loc wow. Macar e mai ieftin la caminul facultatii decat la alte camine.

| Raducons a răspuns:

Din experienta iti spun sa alegi caminul, pentru ca e mai ieftin, o sa ai si colege de grupa de la facultate cu care vei merge la scoala, va veti trezi impreuna dimineata.Caminele nu mai sunt ce au fost,acum sunt renovate in mare parte si platesti un sfert decat la gazda,asta in caz ca esti la buget,dar oricum platesti mai putin si daca nu esti. In caz ca nu te poti acomoda te duci in gazda, Ai toate conditiile apa, cred ca e si internet acum, dezavantajul e ca stai numai intr-o camera si nu prea ai intimitate dar te descurci.Cazarea in perioada aia ce face pentru toti studentii.Sa teinteresezi ce taxa cand mergi, cred ca se plateste in avans 2 sau 3 luni estimativ

| M1989 a răspuns:

Pai viata de camin insemna balamuc total...petreceri,mama lor. Nopti ne dormite. Viata de camin.