| annamaria199925677 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti daca stiti site-uri de unde pot invata cultura generala. Multumesc!

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cel mai bun site este lectura cărților( beletristică, documentare- de toate domeniile, poezie bună) vizionarea de filme „deștepte", lectura ziarelor, documentare de televiziune- istorie, geografie, animale -.
Poate și aceste site-uri de cultură generală, în care să-ți testezi cunoștințele.
Vezi și acest concurs de circulație internă de pe TPU.
Sănătate!

| AFR81 a răspuns:

Sa inveti cultura generala? laughing Dupa parerea mea, cultura generala este "multimea" cunostintelor in mai multe domenii, domenii precum: istoria, geografia, etc. Vei avea cultura generala daca vei studia, daca vei citi carti, urmari documentare sau, dupa cum ai zis si tu, cu ajutorul internetului. Un site nu stiu sa iti dau, insa iti recomand jocul Triviador. Pe mine m-a ajutat foarte mult.

| untu a răspuns:

Cauta pe GOOGLE si scrie pe chenar,, Cultura generala" sau,, Jocuri si concursuri de cultura generala"!

| saftaiiustin a răspuns:

Idei:
1. Cauta pe Didactic.ro (pe asta intra toti profesorii si sunt materiale postate de ei)
2. Incearca sa faci testul asta IQ (mie mi-a iesit punctajul 131, adica full)
http://mensa-romania.ro/testari-mensa/test-online/
3. Cumpara niste carti, sigur parintii tai le vor cumpara... cine nu cumpara carti la copii ca sa invete =]]]

FUNDA? :3

| Starla14 a răspuns:

Viata reala cred ca te-nvata mai bine decat orice site.

In alta ordine de idei, vizioneaza emisiunile gen"Vrei sa fii miliardar"...

Bafta, numai bine!