| Adelina9990 a întrebat:

Vreau sa ajung la unul dintre liceele pentru stiinte sociale. Ce imii recomandati? Care este mai bun? Precizez ca, sunt din Constanta. Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| Lolololalali a răspuns:

In majoritatea liceelor exista o clasa de stiinte sociale, deci in cazul in care ai media potrivita cel mai bine ar fi sa te duci la Mircea sau la Ovidius. Ar mai fi si Traian. Cele mai mari medii de intrare sunt la Mircea, anul trecut ultima medie la uman a fost 9, 52. Daca ai o medie mai mica, la Pedagogic sunt mai multe sectii de stiinte sociale (stiu de filologie si uman). Oricum vei primi inainte de examene un fel de revista cu toate liceele din Constanta in ordinea mediilor, cu sectiile lor si mediile de intrare.