| anonim_4396 a întrebat:

Buna,vreau sa incep sa rezolv variatene de bac din anii trecuti insa nu stiu daca e bine sa incep sa rezolv variantele din 2008 sau 2009?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi RECOMAND să rezolvi variantele din 2009 deoarece sunt mai "reuşite"!

Cele din 2008 au multe "bug-uri" laughing
( vezi Erata )

De asemenea, îţi recomand să rezolvi TOATE variantele date/propuse ( inclusiv cele de la BAC-ul din sesiunea specială - olimpiadişti ) + cele de rezervă din anii 2008-2013!

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

E bine.Important e sa lucrezi cat mai mult, mai putin important din ce an sunt variantele.

| bunelutu a răspuns:

Denisa draga eu am invatat pe 2008 si am luat 9.20 la mate bac sunt tot acele tipuri de exercitii numai ca is schimbate ordinea si mai sunt si unele cu context nou
PS: Galileu facea mate cu variante din 2009 sau cu cel din 1900 toamna
tot aceleasi exercitii au ramas bafta si spor la invatat

| Eidriana a răspuns:

Sincer nu conteaza cu care incepi. Eu zic sa faci cat mai multe, iti dai seama despre ce este vorba si nu o sa ai probleme. happy Bafta multa!