| Alexandra8080 a întrebat:

Vreau si eu niste nume de carti care se citesc in clasa a VII-a! Cum ar fi Jurnalul unui pusti de Jeff Kinney, Romanul adolescentului miop...etc.

1 răspuns:
| roZatoare a răspuns:

Poti sa incerci Elevul Dima dintr-a saptea. E foarte interesanta, e vorba despre un baiat, grigore dima care pana acum a invatat acasa, si ca sa nu faca navera in fiecare zi se duce la un fel de pensiune si acolo ii intalneste pe unii colegi. Tot acolo sta si fiica patroanei, care dupa ceva timp ei doi vor fi impreuna si intr-o zi dima gaseste harta unei insule, infiinteaza un club, si de aici nu iti mai spun ca sa aflii si singur. Sper sa-ti placa.