| PussicatDolls a întrebat:

Bunalove struckTot eu si curiozitatile melelove struck
As vrea sa intreb:Care este cel mai greu doctor si cel mai riscant? E greu sa fi doctor chirurg, pediatru sau psiholog? Ms pentru raspuns si as vrea sa va intreb daca in Tg-Jiu exista facultatea de medicina(psihologie)? Ms din noulove struck

Răspuns Câştigător
| FunDa a răspuns:

Chirurgul are cel mai mult de tras! el este cel cu operatiile si e destul de riscant. oricand poate aparea o problema si i se spar lui in cap din pacatewinking

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Pentru Psihologie nu faci medicina. Pentru Psihiatrie se face. Revenind la intrebarea ta: Cel mai greu mi se pare la chirurgie.

| Autumnfeelings a răspuns:

Medicul legist findca acolo daca ai grasit nu poti omora pacientul care ii mort si plus ca daca pui un diagnostic gresit nu se intamla nimic daca il corectezi.

| AFR81 a răspuns:

Chirurg mi se pare cel mai greu, e de ajuns o secunda si pacientul poate muri.Cel mai usor ar fi medicul legist, dupa parerea mea.Acolo stai lejer chiar daca ai gresit.

| TheExpert01 a răspuns:

Chestia cu facultatea nu stiu dar chirurgul este cel mai riscant deoarece el trebuie sa faca ff multe operatii.eu as zice sa alegi psihologia deoarece nu e prea grea nu sunt multe riscuri si e ff frumoasa deoarece discutii probleme cu oamenii le rezolvi etc funda? sau macar vot plzzzz

| JCZR a răspuns:

Si totusi medicul legist e pe locul al doilea ca greutate dupa chirurg e ff greu faci facult. de Medicina 6 ani dupa dai rezidentiatul si te specializezi numai daca ai noroc si vei fi cel mai bun vei intra la specializarea asta-sunt foarte puti cei care reusesc pentru ca e ff greu